Camlarım nasıl daha ince olur?

 

Yüksek numaralı gözlük kullanıyorum ve sağ-sol numaralarım arasında çok fark var. (-4,25 2,75) , ( -2,25 1,50 ) Daha önce kullandığım gözlüklerde hep incelik farkı oldu; hiç estetik değil; bunu nasıl çözebilirim?
Camların diyoptrilerine göre merkez kalınlıkları değişmektedir. Bu nedenle aynı çerçeveye takılacak iki camın numaralarından biri diğerinden çok daha yüksekse, camlar arasında dikkat çekici bir kalınlık farkı oluşur. Estetik olmayan bu durumu ortadan kaldırmak için, numarası düşük olan, dolayısıyla merkez kalınlığı ince olan camın merkez kalınlığının bilinçli olarak yüksek tutularak, numarası yüksek olan dolayısıyla merkez kalınlığı fazla olan cama uyum sağlayacak şekilde üretilmesidir. Bu sayede, iki camın kalınlığı birbirine yakın hale getirilir ve görünümünün estetik olması sağlanır.

 

Gözlerim +3,00 – 1,50 (+, hipermetrop) derece. Gözlük camlarımın ince olmasını istiyorum. Ne önerirsiniz?
Yukarıda verilen bilgilere ek olarak bazı özel işlemler sayesinde + camlar standart indeksli ve standart çaptaki (65 mm) camlara göre çok daha ince olabilir. Bu özel işlemler; çap küçültme, ölçekli rx, asiferik cam ve progressive cam kullanıcıları için bov ve kov özel işlemleridir. (Bu deyimlere ilişkin ayrıntılı bilgi web sayfalarımızda, özel işlemler kısmında mevcuttur). Bu özel işlemlerin ne olduğunu ve nasıl fayda sağlayacağını, VisionArt Gözlük Camlarını satan herhangi bir gözlükçü size açıklayacaktır.

 

Gözlerim -3,00 (-, miyop) derece. Gözlük camlarımın ince olmasını istiyorum. Ne önerirsiniz?
Öncelikle mineral, organik veya polikarbonat camlardan hangisini kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Mineral cam her zaman için diğer camlara göre daha ince olur. Buna karşılık biraz ağırdır. Organik ve polikarbonat cam, mineral cama göre daha hafif olup buna karşılık biraz daha kalındır. Hangi camı kullanmak isterseniz isteyin, numaranıza bağlı olarak yüksek indeksli camlar (organikler için 1.56, 1.67, 1.74 veya mineraller için 1.6, 1.7, 1.8, 1.9) standart indeksli ( 1.5 ) camlara göre daha ince olacaktır. Ayrıca miyop cam kullanıcısı olduğunuz için ne kadar küçük çerçeve seçerseniz gözlük camlarınız o kadar ince ve hafif olacaktır.

 

 İndekslere Göre Kalınlık Kıyaslamaları

İndekslere Göre Kalınlık Kıyaslamaları

 

web tasarım