Uzak ve yakın tek gözlükte ne demek?

Uzak ve yakın numaralarınız özel bir üretim şekli ile tek camda toplanabilir. Bu sayede

  • uzak ve yakın için ayrı ayrı gözlük kullanmak zorunda kalmazsınız.
  • istenirse camlar güneşte kararabilir ve böylece uzak, yakın ve güneş gözlüklerinizin hepsi biraraya gelmiş olur.

Uzak ve yakını birleştiren camlar iki çeşittir. Bu camlar progressive ve bifocal olarak adlandırılır. Bunlardan progressive camlar dışarıdan bakıldığında sadece uzak gözlüğü kullanıyormuş görüntüsü verirken, bifocal camların ise yakın alanı küçük bir pencere şeklinde gözükür.

PROGRESSIVE CAMLAR

 

Progressive camlar (çok görüşlü) bütün mesafeler için aşağıdan yukarıya doğru ( yakından–uzağa) net görüşü sağlarken, bunu da kesiksiz ve sürekli biçimde sağlayan gözlük camlarıdır. Yakın, orta ve uzak görüşlerin farklı ihtiyaçlara göre tasarlandığı dizaynlar vardır. Estetik açıdan en uygun olan camlardır. Sipariş ve montaj açısından yüksek teknojiye sahip özel cihazlar gereklidir, bu yüzden her optik mağazasından temin edilemez. Mağazamızın progressive cam konusunda uzman personeli ve en son teknoloji donanım ve yazılıma sahip laboratuar ekipmanları mevcuttur.

BIFOCAL CAMLAR

 

Bifokal camlar uzaktaki ve yakındaki nesneleri net görmemize yardımcı olurlar. Bifokal camlar iki görme alanıyla bunu sağlarlar. Camın üst tarafı uzak görme kusurunu, alt tarafı ise (“pencere”) yakın görme kusurunu düzeltir. Bifokal camlarda orta alanda görüş ne yazık ki yoktur. Bifokal camın bir diğer sıkıntısı ise yakın görüş alanından uzak görüş alanına bakarken (orta mesafede görüş sağlanamadığı için) görüntü sıçraması yaşanmasıdır

web tasarım